Kiano SlimNote 14.1 – laptop za 599 zł z Biedronki

Warto wybrać się do Biedronki – za 599 zł można kupić laptopa, który zadziwiająco dobrze sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach. Kiano SlimNote 14.1 z Windows 10 na pokładzie będzie dobrym codziennym komputerem do przeglądania internetu i oglądania filmów.

Gdy ostatnim razem pojawił się w Biedronce sprzęt za 599 zł, był to smartfon myPhone Luna II– bardzo udana konstrukcja z dużym ekranem, zdecydowanie warta swojej ceny. Wygląda na to, że oferowany za te same pieniądze laptop Kiano SlimNote 14.1 jest jeszcze większą okazją – nawet pomimo ograniczeń wynikających z zastosowania tańszych, mniej wydajnych komponentów.

 

Kiano SlimNote 14.1 – plusy i zalety

Już pierwszy kontakt z przenośnym komputerem polskiego producenta jest pozytywny – wygląd laptopa Kiano wyraźnie inspirowany był designem MacBooków. Eleganckie kształty stworzone są jednak z plastiku, a nie aluminium. Komputer dostępny jest w dwóch opcjach kolorystycznych – białej i srebrnej.

Ekran o przekątnej 14,1 cala ma wystarczająco żywe i wyraźne kolory. Pracuje w rozdzielczości 1366×768 punktów, dzięki czemu układ graficzny ma mniej pracy (i przez to generuje płynniejszą grafikę) podczas oglądania filmów i grania w proste gry.

Pokrywa połączona jest z podstawą dużymi, sprawiającymi wrażenie solidnych zawiasami, a w maksymalnym wychyleniu Kiano SlimNote 14.1 można uczynić całkowicie płaskim. To zdecydowany plus, gdyż daje dużą elastyczność w dostosowaniu ułożenia ekranu do wymogów pozycji, w której korzysta się z laptopa.

Kiano SlimNote 14.1 bez widocznych problemów współpracuje z Windows 10 – system nie jest ociężały, szybko i sprawnie reaguje na komendy. Co najważniejsze – jest on wliczony w cenę urządzenia i nie trzeba za niego dopłacać.

Największą zaletą wycenionego w Biedronce na 599 zł komputera Kiano SlimNote 14.1 jest czas pracy na baterii – można liczyć nawet na 5-6 godzin niezależności od gniazdka. W sprzęcie za tę cenę to rewolucyjny wynik.

Komputer oferuje wszystkie potrzebne porty – 2 złącza USB 2.0, moduł Bluetooth, WiFi 802.11 b/g/n, czytnik kart pamięci i wyjście micro HDMI. Waga komputera to 1,5 kg.

 

Kiano SlimNote 14.1 – minusy i wady

Kiano SlimNote 14.1 nie jest komputerem do wszystkiego. Będzie dobrze sprawdzał się podczas przeglądania stron internetowych i oglądana filmów, należy jednak pamiętać o jego ograniczeniach.

Największym z nich jest wyposażenie laptopa w 2 GB pamięci RAM. W rezultacie, żeby móc bezstresowo korzystać z Kiano SlimNote 14.1, trzeba sięgnąć po inną niż Chrome przeglądarkę internetową –najpopularniejsza aplikacja do odwiedzania stron internetowych cieszy się złą sławą, jeśli chodzi i zapotrzebowanie na pamięć RAM.

Może to dać się we znaki osobom, które uruchamiają jednocześnie kilkanaście kart – aczkolwiek nowe wersje przeglądarki Google starają się ograniczyć zapotrzebowanie na pamięć i moc obliczeniową.

W środku Kiano SlimNote 14.1 znajduje się procesor Intel Atom 3735F, mogący pracować z maksymalnym taktowaniem 1,83 GHz. Wydajnością ustępuje on układom znanym z komputerów stacjonarnych i o wiele droższych notebooków – nie ma co liczyć na możliwość grania w nowe gry (co jest także wynikiem małej pamięci RAM), problematyczne będą także czynności wymagające większej mocy obliczeniowej, takie jak na przykład edycja filmów.

Niezbyt wiele miejsca przewidziano na pliki użytkownika – to zaledwie 32 GB pamięci.

Nieco mylący na początku może być niecodzienny układ klawiatury, szczególnie umiejscowienie klawisza „Del” oraz włącznika. Tam, gdzie znajduje się on w większości klawiatur mobilnych komputerów, a więc w prawym górnym rogu nad klawiszem „Enter”, znalazł się przycisk włączania i wyłączania notebooka – i wygląda jak każdy inny klawisz. „Del” został przeniesiony pod klawisz „Enter”.

Kiano SlimNote 14.1 – czy warto kupić?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – jeśli szukacie komputera, dzięki któremu będziecie na bieżąco z wydarzeniami w internecie i który nie będzie wymagał kurczowego trzymania się okolic gniazdka, powinniście udać się do Biedronki.

Kiano SlimNote 14.1 doskonale sprawdzi się jako drugi, ekonomiczny komputer w rodzinie, a cena w jakiej można zakupić go w popularnej sieci sklepów jest o dobre 150 zł niższa, niż żądają za niego konkurencyjne sklepy.

 

Leave your email to subscribe!

Your Name

Your Email

, , ,